Rok 2009

 • Ve čtvrtek 31. prosince jsme se rozloučili se starým rokem a přivítali Nový rok 2010. Na Silvestra jsme se sešli v grygovské hospodě U Baďurů. Začal ho Rostik s Honzou tím, že předem zahráli štamgastům. Od 20:00 již v hospodě byla jen Žízeň a přátelé. Na čepu Zubr. Na zub co kdo přinesl 🙂
 • V sobotu 14. listopadu jsme si zahráli v zahradě sokolovny Grygov na akci pořádané Sdružením rodičů a přátel školy s názvem Dýňový jarmark. Hráli jsme pouze na jeden kondenzátorový mikrofon a zdá se tento způsob hraní budeme používat častěji.
  Složení: Marek(6), Jirka(6),Štěpán(banjo), Petr (basa).
 • V pátek 13. listopadu jsme zahráli v Olomoucké hospodě Na Letné.
  Složení: Honza (12), Jirka (6), Štěpán (benjo), Rostik (tahací harmonika), Jarda (basa), Jirka (bicí).
 • V úterý 27. října jsme zahráli v zahradě grygovské sokolovny po lampionovém průvodu, který byl uspořádán v rámci oslav Dne vzniku samostatného československého státu. Lidí došlo i přes špatné počásí mnoho. Výdrželi jsme hrát dokud nás zima nevyhnala do Bistra naproti. 🙂
  Složení: Marek (12), Petr (6, foukačky), Štěpán (benjo), Rostik (tahací harmonika), Jarda (basa).
 • V sobotu 17. října jsme si dobře zahráli v Kojetíně na Hubertové jízdě. Kojetínská sokolovna nás příjemně překvapila. Lidiček došlo dosti. Výdrželi tančit a poslouchat nás do dvou do rána. Cestou domů se nám na autě s aparaturou zadřelo ložisko. Jeli jsme „ťapťap“. Do postele jsem se dostal až o půl páté :-(.
  Složení: Marek (12), Petr (6, foukačky), Štěpán (benjo), Rostik (tahací harmonika), Jarda (basa), Jirka (bicí).
 • V sobotu 3. října odpoledne jsme si zahráli ve Velkém Týnci na Burčákobraní ve stodole zámecké zahrady. Zaspívat si s námi dorazil i náš přitel a muzikant Quack (člen skupiny Domino). Pořadatelé pro nás připravili dva druhy burčáku a několik druhů stolních i archyvních vín. Po našem vystoupení proběhla zábava se skupinou Trifid.
  Složení: Marek (12), Petr (6, foukačky), Rostik (tahací harmonika).
 • V sobotu 5. září jsme si zahráli na hudebním festivale Na cestě v sokolské zahradě Grygov.
  Sestava:Honza, Jirka, Štěpán, Rostik, Petr, Jarda.
 • V neděli 30. srpna jsme odpoledne hráli venku, na letní zahrádce restaurace V Podlesí v Grygově. Společně s námi vystoupili i Báječný ženský z Majetína.
  Sestava: Honza, Jirka, Štěpán, Rostik, Jirka, Jarda.
 • V sobotu 8. srpna jsme si zahráli ve Velkém Týnci na GULÁŠOVÝCH A PIVNÍCH SLAVNOSTECH 2009. Nejprve v Zámecké zahradě vystoupili Screamers, poté slavní Rangers (Plavci). Po vystoupení „předskokanů“ patřila zámecká stodola nám, mladým grygovským amatérským hudebníkům :-D. Hráli jsme do jedné hodiny ranní. Mimo hudby proběhly soutěže v pití a poznávání piva. Důrazné výhrady však máme k soutěži ve vaření guláše, kde náš grygovský kuchařský mistr, pan „Prcin“ uvařil absolutně nejlepší guláš, ale vinou podplacené zmanipulované a poroty se umístil až na posledním místě. Dokladem je, že náš guláš byl okamžitě po uvaření zcela beznadějně vyprodán a sněden. Naproti tomu výtvory Týneckých „rádoby“ kuchařů se prodávaly až do večerních hodin a jejich nedojedené zbytky se váleli po stolech.
  Složení: Marek (12), Petr (6, foukačky), Štěpán (benjo), Rostik (tahací harmonika), Jirka (bicí), Honza (basa).
 • V sobotu 18. července jsme byli nuceni zrušit vystoupení v Bolelouci na Indiánském dnu.
  Důvodem byla dovolená několika členů.
 • V pátek 10. července jsme hráli od 19.00 v restauraci Na Zámečku ve Velkém Týnci. Pro nepřízeň počasí se vystoupení konalo ve vstupní rotundě. Trochu nás pozlobila akustika klenutých stropů.
  Složení: Marek(12), Petr(6, foukačky a basa), Štěpán(benjo), Rostik(tahací harmonika), Jirka (virbl).
 • V neděli 5. července jsme si dobře zahráli na Neckiádě 2009 v Majetíně. Ve 14:00 odstartovala roztodivná plavidla na plavbu po majetínském rybníku a po návratu bylo výtěrné plavidlo Sandokana a tygrů odměněno soudkem piva. Asi v 15:00 naše skupina odehrála nekoněčnou dvouhodinovou sérii a po ní se nám podařilo tak tak uklidit aparaturu těsně před deštěm. K jídlu nám pod přístřeškem zahrála pohodová lidová muzika AtošTak, která po dešti pokračovala v hraní s náma.
  Složení: Marek(12), Petr(6 a basa), Štěpán(banjo), Rostik(harmonika), Jirka(virbl).
 • V pátek 3. července jsme zahráli pro myslivce ve Slatinicích na chatě Lumpik.
  Složení: Honza, Jirka, Štěpán, Rostik, Jirka, Jarda.
 • V sobotu 27. června jsme si zahráli na padesátinách ve Šternberku.
  Složení: Honza, Jirka, Štěpán, Rostik, Jirka, Jarda.
 • V sobotu 30. května jsme si zahráli na kácení májky v sokolské zahradě. Ve 14.00 pokácel starosta májku a rozdala se tombola. Ve 14.30 pokračoval dětský den. V 17.00 vystoupila Gospelová skupina. V 19.00 vystoupila skupina skupiny DD – Druhý Dech a závěr patřil nám mladým grygovským amatérským hudebníkům 😀
  Složení: Honza(12), Jirka(6), Štěpán(banjo), Rostik(harmonika), Jirka(virbl), Jarda(basovka), Petr (foukačky)
 • Klub seniorů Grygov nás požádal o krátké vystoupení 15. května v sokolovně na jejich pátečním setkáni ke Dni matek. Překvapením bylo vystoupení „grygovského Karla Gota“. Vystoupení začálo v 16.00 a trvalo cca jednu hodinu.
  Složení: GKK Kubečka, Ruda, Rostik(harmonika), Petr(6).
 • V sobotu 16. května, jsmo oslavili Grygovské hody společným vystoupením s Majetínskou skupinou „Báječný ženský“. Venkovní zahrádka v restauraci V Podlesí – ideální místo k odpolední hodové akci. Papání v udírně. Jen počasí mohlo být lepší. Složení: celá Žízeň.
 • V sobotu 9. května jsme si zahráli na hodech v Krčmani. Počasí přálo a tak jsme vydrželi hrát od páté večerní, do půl jedné ranní. Štěpánovi onemocněl Mates a tak musel cestu na kole z Grygova do Krčmaně absolvovat čtyřikrát.
  Složení: Marek(12), Petr(6), Štěpán(banjo), Rostik(harmonika), Markéta(tamburina), Jarda(el.basa).
 • Ve čtvrtek 30. dubna jsme se pokoušeli o postavení májky, ale … přišel vítr … a špičku nám nalomil. Později k ránu nám ji ještě navíc nějaký zloduch odřízl zcela. Petr Bundil však vše spojil ocelovými pruty a tak se celá akce mohla opakovat v sobotu. Vystoupení skupiny DD – Druhý Dech se dočkáme až na kácení.
  Naopak skupina Domino po dešti vystopila. Závěr májové noci patřil již tadičně nám, mladým grygovským amatérským hudebníkům 😀
  Složení: Honza(12), Marek(6), Petr(6), Štěpán(banjo), Rostik(harmonika), Jirka(virbl), Jarda(basovka) + hosté z jakéhosi slovenského rádia.
 • V sobotu 2. května jsme májku kolem třetí na druhý pokus postavili. Hraní bylo přerušeno hasičským poplachem, ale vcelku se koncert v duu vydařil.
  Složení: Marek(6), Petr(6).
 • Druhá část skupiny hrála v Oplocanech na hodech.
  Složení: Honza(12), Jirka(6), Štěpán(banjo), Rostik(harmonika), Jirka(virbl), Jarda(basovka), Ruda.
 • V sobotu 18.dubna jsme měli opravdu nabitý program. Nejprve jsme vystupovali na akci Království hraje, tančí a zpívá v kině Brodku u Přerova.
  Složení: Marek(12), Petr(6), Štěpán(banjo), Rostik(harmonika), Jirka(virbl), Jarda(kontrabas).
 • Večer jsme pak hráli v Majetínské sokolovně od 20.00 na Country bále.
  Složení: Honza(12), Jirka(6), Štěpán(banjo), Rostik(harmonika), Jirka(virbl), Jarda(basovka), Ruda.
 • V pátek 10. dubna jsme hráli v menším počtu – pouze Rostik na harmoniku a Standa na kytaru v hospůdce na Lužické ulici v Olomouci.
 • V pátek 13. března slaví náš harmonikář Rostík narozeniny a tak mu v hospodě u Baďurů pěkně zahrajeme.
 • V pátek 20. ůnora jsme si zahráli v restauraci Na Letné. Jako host vystoupil vedoucí resturace Luďa s Marcelkou v písni áááúúúáááúúú 😀
  Složení Jan, Jirka, Rostik, Štěpán, Jarda, Jirka, Standa, Ruda.
 • V sobotu 31. ledna jsme zahráli ve složení Jan, Rostik, Štěpán a Petr na výroční členské schůzi místnímu Sboru dobrovolných hasičů. Ve vinárně grygovské sokolovny jsme se občerstvovali a hráli a zpívali …
 • V sobotu 10. ledna jsme zahráli na výroční schůzi členkám místní organizece Českého kříže v sokolovně. Poprvé jsme vyzkoušeli zvuk nových aktivních reproduktorů a kondenzátorového mikrofonu s fantomovým napájením. Dopadlo to nad naše očekávání.V pátek 19. února 2010 jsme si od sedmi dobře zahráli Na Letné v Olomouci. Nová sestava přinesla i nové nápady, písničky a aranž 🙂
  Složení: Marek(12), Jirka(6), Štěpán(banjo), Petr (basa, foukačky).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *